Aktualności

Zapraszamy na Dzień Informacyjny LIFE 2019 w dniu 17 kwietnia w Warszawie

02-04-2019, 09:45
Logo LIFE

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Dniu Informacyjnym LIFE 2019, organizowanym po raz dwunasty przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konferencja odbędzie się 17 kwietnia 2019 roku w Warszawie w centrum konferencyjnym MsMermaid – Conference Center at The Tides (strona internetowa: www.msmermaid.pl) ul. Wioślarska 8. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10.00.

Celem wydarzenia jest inauguracja na poziomie krajowym tegorocznego naboru wniosków do Programu LIFE, a także  przedstawienie oferty dofinansowania jakie umożliwia program, oraz ogólnych zasad ubiegania się o dofinansowania w naborze 2019. Będzie również okazją do zapoznania się z realizowanymi lub zrealizowanymi projektami oraz wymiany doświadczeń z obecnymi Beneficjentami LIFE. Mamy nadzieję, że zaprezentowane w trakcie wydarzenia projekty staną się inspiracją dla przyszłych wnioskodawców.

Program Dnia Informacyjnego

Dzień Informacyjny LIFE 2019 składać się będzie z sesji ogólnej i  trzech sesji tematycznych.

Sesja ogólna (poranna) skierowana jest do osób, które przygotowują się do złożenia wniosku w naborze LIFE i szukają podstawowej wiedzy o Programie i jego zasadach.

Sesje tematyczne (popołudniowe),  poświęcone będą bezpośrednio głównym obszarom priorytetowym LIFE. Zaprezentowane będą przykładowe, najlepsze projekty na różnych etapach realizacji, dzięki czemu możliwe będzie poznanie różnych perspektyw uczestnictwa w programie.

  • Sesja I Środowisko i efektywne gospodarowanie zasobami  - tematem przewodnim będą projekty poświęcone ochronie powietrza
  • Sesja II Przyroda i różnorodność biologiczna – poświęcona będzie ochronie gatunkowej
  • Sesja III Łagodzenie zmian klimatu – ze szczególnym uwzględnieniem projektów rynkowych

Dodatkowo w trakcie wydarzenia kilkudziesięciu Beneficjentów Programu przedstawi swoje projekty na specjalnych stoiskach informacyjnych. Uczestnicy konferencji będą mieli zatem okazję bezpośredniej wymiany informacji i doświadczeń z realizacji trwających projektów.

W najbliższych dniach opublikujemy szczegółowy program spotkania.

Uczestnictwo

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Dniu Informacyjnym LIFE 2019, prosimy o przesyłanie zgłoszeń za pośrednictwem poniższego formularza.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa  12.04.2019 r.

Informujemy, że liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona i o uczestnictwie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Udział w Dniu Informacyjnym LIFE 2019 jest bezpłatny. Organizatorzy nie refundują kosztów dojazdów i innych kosztów.

Transmisja on-line

Tym z Państwa, którym nie uda się być z nami na Dniu Informacyjnym LIFE 2019, uprzejmie przypominamy, że sesję ogólną będzie można zobaczyć on-line pod linkiem:

Dzień Informacyjny LIFE 2019

Początek o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy !

Zarejestrowane zostaną również trzy sesje tematyczne, które zaplanowaliśmy dla Państwa w tym dniu. Będą one opublikowane na naszej stronie internetowej.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

W sprawach merytorycznych można kontaktować się z Panem Ireneuszem Mirowskim: Ireneusz.Mirowski@nfosigw.gov.pl, tel. 22 45 90 167

Pliki do pobrania

program sesji ogolnej di life 2019.pdf
program sesji ogolnej di life 2019.pdf - (406,99 KB) Program sesji ogólnej
sesje tematyczne di2019 pl.pdf
sesje tematyczne di2019 pl.pdf - (316 KB) Program sesji tematycznych
plan dojazdu na di life 2019.pdf
plan dojazdu na di life 2019.pdf - (284,35 KB) Plan dojazdu

.

powrót
do góry