Aktualności-Edukacja
Zapraszamy na bezpłatne szkolenia "Szanse, możliwości i potencjał gmin w zakresie zarządzania ochroną przyrody"
Zapraszamy na bezpłatne, certyfikowane szkolenia centralne pn. "Szanse, możliwości i potencjał gmin w zakresie zarządzania ochroną przyrody" realizowane w ramach projektu "Ogólnopolski program wsparcia gmin i powiatów w zakresie zarządzania ochroną przyrody".
Szkolenia ukierunkowane są na poprawę stanu różnorodności biologicznej i pełniejsze powiązanie jej ochrony z rozwojem społeczno - gospodarczym kraju poprzez wsparcie samorządów w opracowywaniu lokalnych strategii rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem procesów planowania i zarządzania ochroną przyrody. Tematyka szkoleń obejmuje:
- Bogactwo różnorodności przyrodniczej Polski. Stan i tendencje zmian różnorodności biologicznej jako element zarządzania zasobami środowiska. Wzmocnienie systemu zarządzania obszarami chronionymi.
- Jak zarządzać terenami o wysokich walorach przyrodniczych? Teoria ekonomii środowiska i modele systemów zarzadzania środowiskiem. Zielona infrastruktura.
- Różnorodność biologiczna, a adaptacje do zmian klimatu. Wrażliwość ekosystemów cennych przyrodniczo na zmiany klimatu.
- Możliwości finansowania lokalnych działań i inwestycji na rzecz ochrony środowiska i różnorodności biologicznej. Szanse, korzyści i możliwości dla gmin wynikające z wdrażania dobrowolnych systemów zarządzania środowiskiem ISO 14001 i EMAS.
- Opracowywanie lokalnych instrumentów planistycznych w zakresie ochrony środowiska. Studium przypadku wybranych zagadnień oraz promocja dobrych praktyk w zakresie zarządzania ochroną przyrody.
ODBIORCY SZKOLEŃ:
W szkoleniach centralnych mogą wziąć udział liderzy edukacji ekologicznej, eksperci, metodycy, konsultanci, pracownicy RDOŚ, WIOŚ, przedstawiciele wojewódzkich, powiatowych i gminnych jednostek samorządu terytorialnego, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz osoby zaangażowane w działania na rzecz ochrony środowiska z terenu całej Polski.
Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż udział w szkoleniach centralnych umożliwia uczestnikom współpracę z Krajowym Stowarzyszeniem Inicjatyw w zakresie prowadzenia szkoleń regionalnych, które będą realizowane w okresie styczeń – grudzień 2018 na terenie całego kraju.
NAJBLIŻSZE PLANOWANE SZKOLENIA:
KRAKÓW 16.11.2017 godzina 09:00 – 15:00
KIELCE 16.11.2017 godzina 09:00 – 15:00
KATOWICE 17.11.2017 godzina 09:00 – 15:00
POZNAŃ 23.11.2017 godzina 09:00 – 15:00
GDAŃSK 23.11.2017 godzina 09:00 – 15:00
BYDGOSZCZ 24.11.2017 godzina 09:00 – 15:00
WARSZAWA 01.12.2017 godzina 09:00 – 15:00
REJESTRACJA NA SZKOLENIE
W celu zgłoszenia się na szkolenie należy przesłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:
http://pwgip.pl/samorzad/rejestracja/ na adres d.chmiel@ksi.org.pl.
Wszystkie szczegóły organizacyjne, harmonogram szkoleń oraz regulamin udziału w szkoleniach znajduję się na www.pwgip.pl.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Każdy z uczestników, który zostanie zakwalifikowany na szkolenie otrzyma potwierdzenie wpisania na listę uczestników oraz szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji szkolenia.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z zespołem zarządzającym projektem:
Dariusz Chmiel – 668 391 591 / d.chmiel@ksi.org.pl
Magdalena Hyska – 664 822 886 / m.hyska@ksi.org.pl
Projekt „Ogólnopolski program wsparcia gmin i powiatów w zakresie zarządzania ochroną przyrody” realizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Inicjatyw jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
.
Na skróty
Środki
krajowe
Środki
unijne
Środki
norweskie
i EOG
Państwowe
Jednostki
Budżetowe
Pomoc
publiczna